Köşe Koltuk

Köşe koltuk takımı modelleri ile ev dekorasyonunuzu bir bütün halinde sunmanız için önerilerimizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Mobilya mağazaları tarafından çok sayıda alternatif sunulurken genelde ortak konsept modern tasarımlar, ayak uzatılabilecek ek açılabilir bölümler ve rahatlık üzerine durulurken renk ve tasarım konusunda da üzerinde düşüneceğiniz ürünler az değil.

Nasıl Seçilmeli?
L koltuk takımı tasarımlarını inceliyorsanız 6-12 kişilik modeller daha ağırlıkta diyebiliriz. Klasik (ahşap kenarları işlemeli) ve modern (görünüş ve zarafete ağırlık veren) tasarımlar dostlarınız ile koyu muhabbetlerin önünü açacak gibi gözüküyor. Koyu kırmızı renkte koltuk için sarı işlemelere sahip desenler koltuk ve yastıklar üzerinde ne kadar şık duruyorsa, beyaz koltuklara krem yastıklar, koyu renk oturma gruplarına ise açık renkler bir o kadar uyumludur. Siyah deri koltuk takımınız varsa yastıklar istenirse koyu gri bile seçilebilir. Fakat bu matlığı biraz açmak için masanın ve gerekiyorsa kilimin beyaz seçilmesine dikkat edin. Fazla karamsar olmaya gerek yok.

Ek Tavsiyeler
Mobilyalarınızı nötr renkler ile seçerseniz esneklik kazandırabilir. Örneğin gri, krem ve bej gibi renkler ile uyumlu çok sayıda obje bulabilirsiniz. Şu andaki duvar renginizi de hesaplayarak işe başlamanızda fayda var. Pek çoğumuzun evinde beyaz duvarlar var ve bu yanlıştır demiyoruz. Fakat beyaz mobilyaları temiz tutmak çok zordur, ek bakım ister. Neden bu kadar zahmet çekesiniz ki? Nötr renkleri tercih edin ve rengarenk yastıkları, pufları, salonunuza yerleştirin. Beyaz duvarları açmak için sadece 1-2 metre kare alanı kaplayacak 3 boyutlu duvar kâğıtlarından kullanın ve asla aşırıya kaçmayın. Tavandan sarkan aydınlatma ünitelerinin biraz sarkmasını sağlayın ve hepsi bu kadar.Ev dekorasyonu ve tasarımı için Yatak oadası, yemek odası, oturma gurubu , tv duvar üniteleri ve mobilya aksesuarlarını dünyanın en büyük mobilya kenti  Masko'da MISSION  Mission Mobilyada bulabilirsiniz.

WhatsApp